ورزش های آبی و ساحلی در گیلان

گردشگری , بلاگ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۱,۲۲۰ بازدید

آبی بی انتهای دریا ، آسمان آبی بی کران ، باد خنک وزیده در میان موج ها و لذت هیجان در دل دریا . ساحل همیشه بوی زندگی می دهد. خیلی ها در پی قطره ای سکوت و آرامش به ساحلش پناه می برند و برخی می خواهند اوج هیجان و ماجراجویی را در آن تجربه کنند . روی صحبت امروز ما آن هایی هستند که به دنبال نهایت لذت و هیجان می گردند و میخواهند فارغ از زندگی سرد و خشک شهری دلی از عزا در بیاورند و فریاد بکشند و از موج های تند و متلاطم دریا لذت ببرند . شاید اندک افرادی باشند که با ساحل و ورزش های آبی و ساحلی در گیلان بیگانه باشند . ورزش های آبی سرشار از حادثه ، سرگرمی و فعالیت و هیجان است که انجام دادن آنها نه تنها فعالیتی به شدت فیزیکی محسوب می شود بلکه از لحاظ روحی و روانی نیز شوقی وصف ناپذیر به همراه دارد . در این مقاله قصد داریم مختصری درباره ورزش های آبی و ساحلی در استان گیلان صحبت کنیم . ورزش هایی که به راحتی در سواحل زیبای شمال ایران علی الخصوص گیلان بی همتا قابل دستیابی هستند .

ورزش های آبی و ساحلی در استان گیلان

ورزش های آبی و ساحلی در گیلان

موج سواری

موج سواری مهارت جنگ با موج های خروشان است . این ورزش بومی مختص جزیره های فیجی ، تاهیتی و هاوایی است که از هزار سال پیش و زمانی که برای ماهیگیری به دریا می رفتند آن را انجام می دادند . برای انجام ورزش موج سواری دریا باید مواج و طوفانی باشد تا قابلیت موج سازی در آن اتفاق بیفتند . موج سواران معمولاً روی تخته ای مستقر شده و پاهای خود را با یک بند به تخته می بندند و به دل موج ها می زنند . این ورزش در دنیا با وجود خطرات زیادی که دارد یکی از پر طرفدارترین ورزش-های آبی و ساحلی به حساب می آید .

کوج سواری بادی

در این ورزش مهیج شما با تخته موج سواری به همراه یک بادبان متصل به دکل مبارزه می کنید . برای این کار علاوه بر اینکه باید بر روی موج ها سوار شده و با آنها حرکت کنید باید بادبان قایق کوچک خود را با جهت باد تنظیم کنید . این ورزش نیز طرفداران زیادی دارد و مسابقات زیادی برای علاقه مندان به آن برگزار می شود .

ورزش های آبی و ساحلی در استان گیلان

جت اسکی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید جت اسکی نام یک برند تولید کننده ورزش های آبی است . جت اسکی در حال حاضر به عنوان یک وسیله ورزشی و سرگرمی در اسکله ها عرضه می شود و گاهی نیز مسابقاتی برای آن برگزار می شود . جت اسکی مانند استفاده از قایق موتوری ولی با سرعت و هیجان چند برابری همراه است . سعی کنید بیشتر روزهای آفتابی را برای این ورزش انتخاب کنید تا هیجان استفاده از آن بیشتر باشد . ماشین های جت اسکی به صورت دو نفره یا سه نفره هم وجود دارد که شما می توانید با خانواده یا دوستان به صورت گروهی از آن استفاده کنید .

بیشتر بخوانید :  کوه درفک رودبار زیباترین قله در سرسبزترین استان کشور

ورزش های آبی و ساحلی در استان گیلان

ویک بوردینگ

از دیگر ورزش های آبی و ساحلی در گیلان  ورزش ویک بوردینگ است که نشات گرفته از ورزش برفی اسنو بوردینگ است . شما سوار بر تخته خاصی می شود و با یک بند یا طناب به یک قایق موتوری متصل می شوید و در حالی که قایق موتوری با سرعت به دل دریا می زند شما را با خود به اعماق آن می کشاند و این هنر شماست که خود را بر روی آب دریا نگه دارید . البته در این ورزش نیازی نیست خیلی بر روی تعادل خود بر روی آب تمرکز کنید بلکه باید از برخورد شدید باد و قطرات آب بر روی صورت خود نهایت لذت را ببرید .

موج سواری بادبادکی

موج سواری بادبادکی یا موج سواری با کایت نیز از ورزش های آبی و ساحلی در گیلان است که در آن همزمان از یک تخته بر روی آب و یک بادبادک یا کایت در آسمان استفاده میشود . موج سواران حرفه ای حرکات آکروباتیک بسیار زیبا و مهیجی با کایت به نمایش می گذارند . این ورزش ترکیبی از ورزش های وایکینگ ، اسنوبورد ، پاراگلایدر ، اسکیت بوردینگ و قایقرانی است .

شاتل

یکی دیگر از ورزش های آبی و ساحلی در گیلان شاتل است . شما در حالی که سوار بر یک تیوب بادی هستید با یک قایق موتوری تند رو به دل دریا کشیده می شوید . این ورزش به هر دو صورت گروهی و تکی امکان پذیر است . برای انجام این ورزش باید قدرت بدنی بالایی داشته باشید تا در دور زدن های قایق موتوری از تیوپ به داخل دریا نیفتید .

ورزش های آبی و ساحلی در استان گیلان

فلای بورد

یکی از ورزش های آبی و ساحلی در گیلان که برای دوستداران ارتفاع تهیه شده فلای بورد است . ورزشی آبی که با پمپاژ آب ، شما را در هوا معلق نگه می دارد . حرفه ای های این ورزش با انجا حرکات نمایشی بر روی آب مانور می دهند .

فوتبال ساحلی

یکی دیگر از جذاب هاترین ورزش های آبی و ساحلی در گیلان فوتبال ساحلی است که در ساحل یا زمین های پوشیده از ماسه انجام می شود . شاید کمتر کسی باشد که بازی دسته ای از جوانان را در ساحل دریا ندیده باشد و محو تماشای خنده و شادی آنها نشده باشد . البته برای انجام این ورزش در بعضی از قسمت های سواحل گیلان مکان ها و امکانات خاصی مانند دروازه ، توپ و غیره در نظر گرفته شده است .

بیشتر بخوانید :  بررسی ابعاد سرمایه گذاری با خرید ویلا در گیلان

والیبال ساحلی

والیبال ساحلی نیز مانند فوتبال و دیگر ورزش های آبی و ساحلی در گیلان از جمله ورزش های مهیج و پرنشاط بر روی ماسه های گرم کنار دریاست . هر کسی که تکه طنابی و توپی داشته باشد می تواند شروع به این بازی گروهی مهیج بکند . هرچند همانطور که گفته شده سواحل دریای گیلان با داشتن امکانات کامل میزبان علاقه مندان به این ورزش های ساحلی هستند .

در بین همه مناطق زیبای شمال به ویژه گیلان می خواهیم به شما بندر انزلی را معرفی کنیم . اگر قصد انجام هریک از این ورزش های مهیج را دارید می توانید به مجموعه ورزشی ساحلی بندر انزلی و بروید و از تمامی امکانات آن بهره مند شوید . در این مجموعه ها نه تنها می توانید به صورت تفریحی از این ورزش ها بهره مند شوید بلکه امکان آموزش در پهنه ساحلی منطقه نیز فراهم شده است . زمین های استاندارد فوتبال ، والیبال و هندبال ، غواصی ، جت اسکی و بسیاری ورزش های دیگر در محیطی زیبا ، مهیج و استاندارد برای اقشار مختلف گردشگران فراهم شده است .

هر چند در دیگر قسمت های ساحلی بندر انزلی نیز امکانات تفریحی و ورزشی فراهم است . با سفر به این منطقه نه تنها می توانید از موهبت های طبیعی و زیبای خداوندی بهره مند شوید و همچنین از امکانات تجاری این منطقه استفاده کنید بلکه می توانید زمانی را به انجام هر یک از این ورزش های زیبا و هیجان انگیز اختصاص دهید و تعطیلاتی سرشار از شادی برای خود و همراهان تان خلق کنید . این همه امکانات زیبا در منطقه آزاد تجاری انزلی و زیباکنار برای شما مهیا شده است . از آن لذت ببرید ، و در کنار آن میتوانید با خرید ویلا در زیباکنار یک سرمایه گذاری پر سود برای خود و آرامشی ماندگار را برای خانواده تان فراهم نمایید .

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات کاربران